O mnie

Z zawodu i pasji zostałam najpierw przyrodnikiem, a potem instruktorem rękodzieła artystycznego. Ukończyłam Akademię Rolniczą w Poznaniu i Małopolski Uniwersytet Ludowy we Wzdowie, a dodatkowe kwalifikacje zdobywałam m.in. na Podyplomowym Kursie Arteterapii Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. Posiadam uprawnienia mistrzowskie w zawodzie koszykarz-plecionkarz oraz czeladnicze jako tkaczka i hafciarka. Od 2003 roku prowadzę warsztaty rękodzieła dla dorosłych i dzieci w różnych miejscach; w tym 8 lat w Pracowni MonArt w Poznaniu i 7 w warsztatach terapii zajęciowej (zajęcia dla niepełnosprawnych). Stworzyłam także sklep z artykułami do wyplatania www.pleciemy.pl

Chętnie sięgam po tworzywa naturalne, proste i piękne, takie jak glina, wełna czy rattan, a moim ukochanym materiałem jest wiklina. Każda gałązka jest niepowtarzalna i potrafi inspirować do tworzenia jedynych w swoim rodzaju, fantazyjnych wytworów. Mają one szczególny dar ożywiania "sterylnej", współczesnej architektury i wnętrz - pełnych lini i kątów prostych oraz seryjnych elementów.

Fascynuje mnie kultura tradycyjna i ginące umiejętności np. tworzenie krywulek - misternych naszyjników z drobniutkich koralików, dawne techniki koronczarskie czy tkactwo. Lubię różnorodność i z przyjemnością "zanurzam się" w rozmaite dziedziny.

Oprócz rękodzieła zajmuje mnie bycie żoną :) i mamą trójki dzieci. Wędruję po górach (jeśli nie mogę fizycznie, to choć w duchu), jeżdżę na rowerze i śpiewam białym głosem (najchętniej pieśni ukraińskie).

 W galerii prezentuję moje autorskie projekty i realizacje. Wyjątek stanowi haft, do którego wzory czerpię z twórczości ludowej. Oprócz realizacji własnych pomysłów, wykonuję także prace na zlecenie.

Zapraszam do współpracy :)